MCAFEE

McAfee dünyanın lider bağımsız siber güvenlik şirketlerindendir. McAfee, birlikte çalışmanın yarattığı güçten ilham alır ve dünyayı daha güvenli bir yer yapan kurumsal ve bireysel çözümler geliştirir.

 

Sektördeki en kapsamlı güvenlik portföyüne sahip olan McAfee, ağlar, sistemler ve veriler için proaktif ve entegre koruma sağlar. Ayrıca yeni kötü amaçlı yazılımları öngörmek ve buna karşı savunma oluşturmak üzere McAfee Labs’in sunduğu 7/24 tehdit araştırması hizmetinin ve McAfee® Global Threat Intelligence ile elde edilen gerçek zamanlı verilerin desteklediği bir web hizmeti sunar. McAfee ePolicy Orchestrator® yazılımı ile tek konsollu ve merkezileştirilmiş yönetim sağlayan portföyümüz, operasyonel verimliliği ve korumayı artırarak güvenlik yatırımlarını optimize eder.

MCAFEE ENDPOINT SECURITY

  • Uç noktayı ve veri güvenliğini birleştiren temel koruma
  • Güvenliği konuşlandırma ve yönetme için harcanan zamanı ve emeği azaltır
  • Gerçek zamanlı olarak birlikte gelişmiş tehditlere karşı koruma sağlayan akıllı savunmalarla uç noktalarınızı korur

 

Günümüzün tehdit ortamı, eskisine göre çok daha farklı bir görünüme sahip. İmza tabanlı savunma sistemlerini atlatabilmek için kendi özelliklerini maskeleyebilen sıfırıncı gün kötü amaçlı yazılımlarını tasarlayan ileri düzey siber suçlular, analiz edildiklerini fark edebilen ve yürütmeyi erteleyen hileli tehditler hazırlıyor, ön cephedeki savunma sistemlerini atlatmak için bilinen uygulamaların ve web sitelerinin derinlerine gizlenen ileri düzeyde istismar yöntemleri geliştiriyorlar. Güvenlik yöneticileri, uç noktaların ve verilerin güvenliğini sağlamak için tehditlerle mücadelede yeni yöntemler arıyor.

 

Verilerinizi koruma, ortamınızda hareket ettikçe aktif olan ve veriyi koruyan çoklu savunma katmanını sürdürme anlamına gelir. Uç noktalarınızı gelişmiş tehditlere karşı korumakla kalmayıp, aynı zamanda veri kaybını önlemeniz ve uyumu sağlamanız gerekir. McAfee Uç Nokta Koruma Paketi, bu temel işlevleri, yöneticiler için konuşlandırmayı, izlemeyi ve değişiklikleri basit halde tutarken sistem ve verilerinizi korumak için ideal olan tek bir yönetilebilir ortama entegre eder.

Tehditleri Önleyin ve Riskleri Azaltın

Makine öğrenimi davranış analizi, temel antivirüs, istismar önleme, güvenlik duvarı ve web kontrolü birbirleriyle iletişim kurar. Merkezi yönetim ve veri görselleştirme, tehdit verilerinizi yükseltir, böylece savunmalarınızı hızla sertleştirebilir ve politika değişiklikleri yapabilirsiniz.

 

Şüpheli dosyaların ve sıfır günlük kötü amaçlı yazılımların etkisini sınırlamak için gerçek zamanlı tarama, bulut analizi, uygulama kapsamı ve geri alma iyileştirme birlikte çalışır. Manuel tespitler ve düzeltmeler, tehditleri yaymadan ve sağlıklı bir duruma getirmeden önce tehditleri durdurmak için otomatik analiz, sınırlama ve düzeltme ile değiştirilir.

 

Dinamik Uygulama Kapsamı

Saldırılar için giriş noktası olarak kullanılan uç noktaları güvenceye alarak fidye yazılımlarına ve greyware’e karşı savunma yapın.

Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma

Kötü amaçlı yazılımdan koruma motorumuz McAfee Global Threat Intelligence tarafından sürekli olarak güncellenir ve birden çok işletim sisteminde çalışır.

Proaktif Web Güvenliği

Uç noktaları için web koruması ve filtreleme ile güvenli bir tarama yapın.

MCAFEE DLP

Firmaların hassas veri kayıplarının yüksek oranlarda bilinçli veya bilinçsiz olarak iç kullanıcılar yoluyla kaynaklandığı günümüzde verinin dışarıya çıkarılmasını engellemek için DLP teknolojileri büyük önem arzediyor. KVKK gibi regülasyonlarla önemi günden güne artan DLP çözümlerinde yıllardır lider olan McAfee kendine özel lokasyon,uygulama veya içerik bazlı veri etiketleme yöntemleri ile verilerinizi sınıflandırıp dışarıya çıkarılmasına engel oluyor.

  • PC ve Mac bilgisayarlar için özellik eşleştirmesi, hassas verilerinizi nerede bulunurlarsa bulunsunlar korur.
  • Manuel sınıflandırma, kullanıcılara belgeleri sınıflandırma, veri koruma farkındalığını artırma ve idari yükü azaltma imkanı verir.
  • Kullanıcı tarafından başlatılan tarama ve iyileştirme, kullanıcıların uç noktası keşif taramalarını yürütmesine ve kendi kendini iyileştirme eylemlerini gerçekleştirmelerine imkan verir.
  • Sözlükler, düzenli ifadeler ve geçerli kılma algoritmaları, tescilli belgeler ve üçüncü şahış kullanıcı sınıflandırma çözümleri dahil olmak üzere esnek sınıflandırma
  • Belgeleri kökenlerine göre belirlemeye yönelik benzersiz etiketleme teknolojisi, web uygulamalarından, ağ uygulamalarından ve ağ paylaşımlarından hassas bilgilerin kopyalanmasını, yeniden adlandırılmasını veya kurumsal tesislerden çıkmasını önler.
  • Artırılmış sanallaştırma desteği, uzak masaüstlerini ve sanal masaüstü altyapısı (VDI) çözümlerini korur.

MCAFEE VM SECURITY
Geleneksel antivirüs yaklaşımları sanal altyapılarda yeterince iyi çalışmıyor. McAfee MOVE ile sanal sunucu ve bilgisayarlarda ileri düzeyde zararlı yazılım koruması sağlayabilirsiniz. Hypervisor katmanında çalışan ve VMware NSX veya VMware vCNS ortamlarında ajana dahi gerek duymayan MOVE ile sanal altyapılarınızda korumayı sağlarken performans etkisini minimum seviyelere indirebilirsiniz.

McAfee Sanal Ağ Güvenliği Platformu, özel ve herkese açık bulut ortamlarının benzersiz taleplerini karşılamak için oluşturulmuş eksiksiz bir ağ tehdidi ve saldırı önleme sistemi (IPS) çözümüdür. Bulut mimarilerindeki sofistike tehditleri doğru ve basit şekilde keşfedip engelleyerek kuruluşların uyumluluğu geri getirmesini ve bulut güvenliğini güvenle benimsemelerini sağlar. Gelişmiş teknolojiler, imzasız algılama, in-line emülasyon, imza tabanlı güvenlik açığı yaması, Amazon Web Hizmetleri (AWS) ve ağ sanallaştırması için destek içerir. Kolaylaştırılmış iş akışları, çoklu entegrasyon seçenekleri ve basitleştirilmiş lisans modelleri ile kuruluşlar güvenliklerini kolayca yönetebilir ve ölçeklendirebilirler.

MCAFEE ENCRYPTION

Hassas veriler her zaman kaybolma, çalınma ve açığa çıkma riski taşırlar. Veriler çoğunlukla bir dizüstü bilgisayarda veya USB cihazında ön kapıdan çıkarlar. Bu tür bir veri kaybı yaşayan şirketler, yasal cezalar, kamuyu aydınlatma, marka hasarı, müşteri güven kaybı ve maddi kayıplar dâhil olmak üzere ciddi sonuçlar yaşayabilirler. Ponemon Enstitüsü raporuna göre, tüm kurumsal dizüstü bilgisayarların % 7’si faydalı ömürleri sırasında bir noktada kaybolacak veya çalınacaklardır. Büyük depolama kapasitelerine ve genellikle internet erişimine sahip mobil cihazların hızlı bir şekilde yaygınlaşması, veri kaybı veya hırsızlığı için daha fazla kanal açmaktadır, bu nedenle hassas, özel ve şahsi olarak tanımlanabilen bilgilerin korunmasına öncelik verilmelidir. McAfee® Eksiksiz Veri Koruma Paketleri, bu endişeleri ve daha pek çok güvenlik riskini ortadan kaldırır.

 

MCAFEE SIEM
Tek bir SIEM çözümü ile olayları tespit edin, önceliklendirin ve yönetin ;

 

En etkili güvenlik, sistemler, ağlar, veritabanları ve uygulamalardaki tüm etkinliklerin görünürlüğü ile başlar. Güvenlik bilgileri ve olay yönetimi (SIEM) etkili bir güvenlik çerçevesinin temelidir. McAfee® Enterprise Security Manager, güvenlik kuruluşları için gereken hız ve ölçekte performans, işlem yapılabilir zeka ve çözüm entegrasyonu sağlar. Gizli tehditlere hızlı bir şekilde öncelik vermenizi, bunları araştırmanızı ve yanıt vermenizi ve uyumluluk gereksinimlerini karşılamanızı sağlar.

McAfee Enterprise Log Manager, veri saklama için optimize edilir. Gözetim zinciri ve inkar edememe çabalarını destekleyerek tüm orijinal olayları etkili şekilde toplar, sıkıştırır, karıştırır ve depolar. Güvenlik olayları toplanarak McAfee Enterprise Log Manager’da saklanan orijinal kayda doğrudan bağlanır ve olay yönetimi, adli bilişim incelemeleri ve uyum izleme için tek tıkla erişime olanak tanır. McAfee Enterprise Log Manager, yerel veya uzaktaki depolama aygıtlarını ve yapılandırılabilir saklama sürelerini kapsayan esnek depolama havuzları aracılığıyla farklı günlük yönetimi ihtiyaçlarını karşılar.